Faaliyet Raporu

     
Online Ziyaretçi Sayısı: 1
Toplam Ziyaretçi Sayısı: 605784
Eğitim

1950 yılında ilköğretim okuluna kavuşan kasaba 1984-1985 yılında ortaöğretime kavuşmuştur.2002 Yılında Belediye başkanlığının önderliğinde Belediye vatandaş işbirliği ile 390 m2 üzeri 2 katlı ve 12 derslikli ilköğretim okulu yapımına başlanmış, özellikle belediye başkanı ŞAHİN ARISOY,un  büyük katkıları ile 2003 öğretim yılına yetiştirilerek Devlet erkanında hazır bulunduğu törenle hizmete başlamıştır.Yeni Yapılan okulda 12 derslik, 2 idari oda, 1 laboratuar odası mevcuttur. Okul kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Toplam 12.897 m2 alan üzerinde üç okul binası ve bir lojmandan ibaret olan okul 2002 yılı tabu çalışmalarında Belediye Tüzel kişiliği adına kayıtlıdır. 8 yıllık temel eğitimin yapıldığı kasabada 12 derslikli yeni okul ve eski okul da eğitime devam edilmektedir. Taşımalı eğitimin merkezi konumundaki kasaba civar köylerden gelen öğrencilerinde burada eğitim görmelerini sağlamaktadır. Öğrenci nüfusu 410 olan okul  Akdağmadeni Okulları içersinde 3. sırada yer almaktadır. Belekcehan ilköğretim okulunda sınıf, branş ve rehberlik öğretmenlerinden oluşan 16 öğretmen bulunmaktadır.Okul Müdürlüğünü Sönmez OĞUZHAN’ nın yapıldığı okulda eğitim ve öğretime ağırlık verilmektedir. Okulda laboratuar, ve öğrenciler için 2 adet çalışma etütleri mevcuttur. Sınava görecek öğrenciler için okul yönetimi ve öğretmenleri tarafından ücretsiz kurslar düzenlenmektedir. Son yıllardaki eğitim kalitesini arttıran okul Akdağmadeni İlçesi okulları arasındaki yerini almıştır.

Belekcehan kasabasından okuyup memleketin çeşitli yerlerinde görev yapanlardan başlıcaları şunlardır:

Prof. Dr.Ali Öngül, Mevlüt ERBAŞ, Ahmet ÇETİNTAŞ,H.İsmail EKER, Asuman KARAER, Ali ATAK, Hüseyin COŞKUN, Kemal KARAER, Yunus KARAER,(öğretmen), Şahin ARISOY ( Belediye Başkanı) Hilal ARISOY ( Mühendis),Salim ARISOY( Subay),  Mustafa ATAK, Ahmet KARAER, Nurten KARAER( KOCATAŞ ), Ali ÖNAY, ( Bürokrat),  Kamil KOÇ, Bilal KOÇ,H.İbrahim Önal(komser) Ruhi Önal(komser) Hüseyin ARIKAN( Ulus-İlişkiler-İşletme )Eczacı : Nuran KARAER ( AKGÜL ).Diş Hekimi:Hülya ATAK,Neşe SAĞLAM

NOT:(Yukarıda ismi yazılmamış ya da unutulmuş Belekcehanlı vatandaşlarımızdan özür diliyoruz.Buradaki isimler hiçbir siyasi yada kişisel nitelik taşımamaktadır.Sadece insanlığımızın verdiği unutkanlık,bilgisizlikten ötürü unutulmuş olabilir.Lütfen eksiklerimizi bize bildirin.Saygılarla...)